Wydrukuj tę stronę
czwartek, 10 listopad 2011 07:15

...ależ mecz!!!:)

Paulinka_Wojtas_meczMAewww.faktyoswiecim.pl - Zebraliśmy na meczu siatkówki 11tys.781 zł i 50 dol :):):) Pomoc ma MOC!!!! Kto nie był, niechżałuje, choć nie wiem gdzie by się zmieścił, bo sala pękała w szwach:):):) - pisze na Facebooku Albert Bartosz, prezes Fundacji MałejOrkiestry Wielkiej Pomocy po środowej impreziecharytatywnej na rzecz chorej na raka PaulinyWojtas.

Specjalnie dla 14-latki w hali sportowej Chemikazagrały siatkarki drużyn Bank BPS MuszyniankaFakro Muszyna i  BKS Aluprof Bielsko-Biała. Paulinama 14 lat. Jest uczennicą drugiej klasy MiejskiegoGimnazjum nr 2 w Oświęcimiu. Przemysław Karaś, trener oświęcimskiego siatkarskiego UKS Setbol, uważa że to świetnie zapowiadająca się siatkarka.

- Paulina poczyniła duże postępy. Choroba przerwała jej sportowy rozwój. Ta dziewczyna jest jednak bardzo optymistycznie nastawiona do świata. Świadczą o tym uczestniczki częstych wizyt u niej w domu - jej koleżanki ze szkoły, drużyny i podwórka. Mam nadzieję, że Paulina wróci do zdrowia i szybko wznowi treningi - mówi Karaś.

Imprezę zorganizowała Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy, fundacja, która niedawno obchodziła swoje pierwsze urodziny. Każdy jej uczestnik wchodzący na halę w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Oświęcimiu wrzucał datki do skarbonek. W przerwach między setami licytowano gadżety sportowe. Najwięcej zarobiło zdjęcie reprezentacji Polski po zdobyciu trzeciego miejsca na Mistrzostwach Europy, które kupił za 700 zł Janusz Chwierut, pełniący funkcję prezydenta Oświęcimia. Oprócz tego zlicytowano, między innymi, koszulki Mariusza Czerkawskiego, Jerzego Dudka i siatkarskie oraz wiele innych gadżetów.

- Impreza jest fenomenalna. Frekwencja dopisała. Udało nam się zebrać sporo pieniędzy. Jestem bardzo zadowolony - ocenia Albert Bartosz, prezes MOWP, wspomaganej podczas tej imprezy przez wielu wolontariuszy i m.in. Szkołę Tańca Grawitacja.  

- Przed takimi imprezami człowiek zawsze się obawia. Tym razem jednak oświęcimska społeczność spisała się na medal. Trybuny były pełne. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony postawą ludzi - stwierdza Marek Mordan, który wspierał MOWP podczas imprezy.Należące do najlepszych polskie drużyny siatkarskie do Oświęcimia przyjechały w zasadzie w najmocniejszych składach. Trenerzy potraktowali sparing bardzo poważnie.- Kiedy dostałem propozycje rozegrania tego meczu, nie zastanawiałem się długo. Cieszy mnie to, że możemy pomóc choremu dziecku. Zawsze staram się pomagać w realizowaniu tego typu szczytnych celów - zapewnia Mariusz Wiktorowicz, trener klubu z Bielska-Białej.

- Ten mecz pomoże też nam. Mamy teraz trzytygodniową przerwę spowodowaną rozgrywkami Pucharu Świata. W rozgrywkach ligowych mieliśmy sporo problemów w rozgrywaniu piłki. Ten sparing pozwolił nam na przećwiczenie różnych wariantów ataku. Obecnie do naszego klubu dochodzi nowa libero. W tym meczu i na treningach będziemy starali się zgrać zespół. Przede wszystkim brakuje nam dokładnego rozegrania piłki przez rozgrywającą do atakujących. W tym meczu połączyliśmy więc dwie rzeczy. Z jednej strony mogliśmy pomóc chorej dziewczynce a z drugiej strony była to dla nas okazja na przećwiczenia pewnych schematów - dodaje Wiktorowicz.

Mecz stał na wysokim poziomie. 3:1 wygrały go zawodniczki klubu z Muszyny. W każdym secie nie brakowało walki ani emocji.

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna-BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:1 (25:23, 25:23, 21:25, 26:24) - spotkanie rozegrane w Oświęcimiu

Skład Banku BPS Muszynianki: Anna Werblińska, Mariola Zenik (libero), Rachel Rourke, Magdalena Piątek, Agnieszka Bednarek-Kasza, Joanna Kaczor, Agnieszka Rabka, Milena Radecka, Katarzyna Gajgał, Vesna Djurisic
Trener: Bogdan Serwiński

Skład: BKS Aluprof Bielsko-Biała: Alexis Crimes, Karolina Ciaszkiewicz, Gabriela Wojtowicz, Joanna Frąckowiak, Joanna Wołosz, Liesbet Vindevoghel, Klaudia Kaczorowska, Natalia Bamber-Laskowska, Magdalena Banecka (libero), Cassidy Lichtman, Koleta Łyszkiewicz
Trener: Mariusz Wiktorowicz

I jeszcze, na dokładkę, trochę materiałów video z oswiecimskie24.pl

http://www.oswiecimskie24.pl/6806,O%C5%9AWI%C4%98CIM.-Siatkarki-zagra%C5%82y-dla-Pauliny.html
http://www.oswiecimskie24.pl/6799,O%C5%9AWI%C4%98CIM.-Urodziny-Ma%C5%82ej-Orkiestry-Wielkiej-Pomocy.htm
Oraz fantastyczna galeria zdjęć autorstwa Tomka Móla -

https://picasaweb.google.com/102322929552119453313/20111109MeczSiatkarekDlaPaulinkiWojtas
I galeria Dominika Smolarka z oswiecimskie24 -
http://www.oswiecimskie24.pl/galeria.php?id_gal=189
A dla odmiany...zdjęcia Kasjana Wanata i Pawła Obstarczyka z faktyoswiecim.pl -

Oj siatkarki i Paulinka ciągle nie schodzą z pierwszych stron...:) - zdjęcia Dominika Smolarka z oswiecimskie24.pl - http://www.oswiecimskie24.pl/galeria.php?id_gal=189

Czytany 3531 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 kwiecień 2014 21:44