Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 07 listopad 2011 14:59

Pierwsze urodziny MOWP

1urodzinymowpTak, to już rok odkąd postanowiliśmy sformalizować naszą działalność. Rok ciężkiej pracy ale i wielu radości.

Czas, podczas którego przekonaliśmy sporo osób, ale i samych siebie, że pomaganie chorym dzieciakom to coś, co może nie tylko nadać życiu sens, ale i wypełnić je ogromną radością. MOWP gra i będzie grała dalej. Dzięki wolontariuszom, ale i przyjaciołom fundacji, których mamy wielu, możemy realizować naszą misję. To właśnie dla nich zorganizowaliśmy imprezę urodzinową i również chcąc ich docenić, ukonstytuowaliśmy nagrodę Dyrygenta MOWP. To wyróżnienie za rok 2011 odebrał Pan Jerzy Starzyński, prezes firmy Plantpol, która to firma została sponsorem MOWP na rok 2012.

Urodziny udały się wspaniale. Było około 200 zaproszonych gości, dużo uśmiechów, radości i życzeń. Odwiedzili nas m/in członkowie zarządu powiatu oświęcimskiego; Andrzej Skrzypiński i Zbigniew Starzec oraz przewodniczący RM Oświęcim Piotr Hertig. Swoje bardzo ciepłe listy przesłali burmistrz Chełmka Andrzej Saternus i marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa. Dobre słowo przesłał również prezydent Janusz Chwierut. Ale najważniejsze, to fakt że byli z nami nasi podopieczni i ich rodzice. Wszyscy uśmiechnięci. My również, w gronie przyjaciół, czuliśmy się świetnie. O oprawę muzyczną zadbała czwórka fenomenalnych muzyków; Maria Wróbel, Marcin Boiński, Marcin Kurcz i Grzegorz Kosowski. Gościnnie wystąpili również Wiesław "Dziki" Kaniowski i Piotr "Pietia" Sikora.

Bardzo dziękujemy sponsorom naszych urodzin. Klubowi "Układ", który nas gościł. Restauracji Europa, która nas karmiła. Sali zabaw "Kakadu", która bawiła nasze dzieci i firmie Multimedia Partner, która pomagała jak zawsze.

List od Marszałka Marka Sowy:

Szanowny Panie Prezesie!
Proszę o przyjęcie moich serdecznych gratulacji oraz podziękowań za całokształt działalności Fundacji „Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy” na rzecz ratowania życia chorych dzieci i poprawy stanu ich zdrowia.
Mimo niedługiej działalności, Fundacja wielokrotnie udowodniła, że potrafi mobilizować ludzką solidarność w każdej potrzebie, szybko i sprawnie. To wyjątkowe przedsięwzięcie jest również znakiem wiary w moc ludzkiej woli.
Serdecznie gratuluję i dziękuję za wszystkie inicjatywy Fundacji „Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy”, łączę życzenia dalszych sukcesów oraz wielu korzyści płynących
z podejmowanych przez Państwa działań dla podopiecznych Fundacji. Jestem pewien,
że zostaną one docenione, a uruchomiony przez założycieli i przyjaciół Fundacji łańcuch ludzi dobrej woli będzie się stale powiększał, zachęcając kolejne osoby i środowiska do aktywnej pomocy potrzebującym.
Chciałbym również na ręce Pana Prezesa złożyć gratulacje dla Laureata, po raz pierwszy przyznawanej Nagrody „Dyrygenta MOWP” dla osób szczególnie zaangażowanych w pomoc dzieciom.
Dziękuję za to, że niestrudzenie pomagacie Państwo uświadamiać nam wszystkim, jak wielu jest wokół nas ludzi potrzebujących naszej pomocy. Nie ma słów, by wyrazić podziw dla Państwa poświęcenia i zaangażowania, a w szczególności ogromnej pasji
w wypełnianiu swojej misji.
Życzę, aby - jak dotąd - Fundacja „Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy” potrafiła tchnąć w nas wszystkich tak wiele wiary i nadziei oraz zapału w dostrzeganiu potrzeb drugiego człowieka, a potem - zachęcić do aktywnej i mądrej pomocy na jego rzecz.

Relacja video z imprezy autorstwa Piotra Struczyka z oswiecimonline.pl:
http://www.youtube.com/watch?v=V1Twa5Stmts

Oto relacja z imprezy autorstwa Pawła Wodniaka z portalu Fakty Oświęcim:

Fundacja Małej Orkiestry Świątecznej Pomocy skończyła rok. Z tej okazji wręczyła swoją pierwszą nagrodę. Otrzymał ją Jerzy Starzyński, prezes firmy Plantpol, która pomaga fundacji od dłuższego czasu. Plantpol został głównym sponsorem MOWP na 2012 rok.

Urodziny Orkiestra obchodziła w Klubie Muzycznym Układ. To właśnie tam wręczono statuetkę autorstwa Moniki Dąbrowskiej-Picewicz, "Dyrygent Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy". Przyjęcie urodzinowe było możliwe dzięki właścicielom Układu, restauracji Europa, firmy Multimedia Partner, cukierni Kołaczek oraz sali zabaw Kakadu.

Oprawę muzyczną zapewnił Boiński Band. Gościnnie wystąpili Wiesiek Dziki Kaniowski i Kamila Sibik. W duecie z Marcinem Boińskim zaśpiewał sam prezes fundacji Albert Bartosz. Wzruszył swoim wykonaniem piosenki Marka Grechuty, „Dni, których nie znamy”.

Orkiestra pomogła do tej pory Patryczkowi Wieczorkowi, Igorkowi Bartoszowi, Dawidkowi Skowyrze, Michałkowi Grzesikowi, Paulince Konecznej, Tymkowi Szkopkowi i Nikolce Kurpas. Aktualnie pomaga Paulince Wojtas, 14-letniej siatkarce UKS Setbol Oświęcim, którą zaatakowała choroba nowotworowa.9 listopada w hali sportowej Chemika wielka impreza na rzecz Pauliny. Szczegóły w naszym tekście „Gwiazdy siatkówki zagrają dla Paulinki”.

W pierwszą rocznicę powstania MOWP Fakty Oświęcim umieściły na stałe jej logo na stronie głównej portalu, by Czytelnicy częściej odwiedzać stronę fundacji. Natomiast ważnym elementem urodzinowej imprezy w Układzie był wspaniały tort upieczony przez Iwonę Sobalę, członkinię Rady Fundacji MOWP, który sam w sobie stanowił wisienkę na torcie wszystkich wspaniałych potraw.

{phocagallery view=category|categoryid=8|
imageid=0|limitstart=0|limitcount=12|
detail=2|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0}

Czytany 3204 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 kwiecień 2014 21:44