czwartek, 28 lipiec 2011 10:18

zapraszamy na niezwykły koncert...:)

spiewamy_dla_polski_2_CMYK2

Koncert chóru Hurth z Kolonii wraz z orkiestrą filharmonii Rhein – Erft pod dyrekcją Letscherta-Larssona.

Orkiestra kameralna Rhein-Erft została założona w 2004 roku przez dyrektora muzycznego Christiana Letscherta-Larssona, który jest również tez dyrygentem tej ork­iestry. Orkiestra składa się z wysoko wykwalif­ikowanych muzyków mieszkających na co dzień w Kolonii. Podstawę orki­estry tworzy sekcja smyczkowa, która uzupełnia sekcja dęta. Orkiestra ta od 2004 roku urządziła wiele godnych uwagi koncertów. W latach 2004/2005 można było podziwiać ich m.in w filharmonii w Kolonii, a także w miastach Hurth, Kerpen i Bedburg.Orkiestra kameralna pod kierownictwem Ch.Letschert-Larssona odniosła już sporo sukcesów. Ma też sporą grupę wiernych słuchaczy, co owocuje systematycznym wykupywaniem abonamentów na ich występy.

 

Sam Christian Letschert-Larsson, urodził się 17.11 1966 w Flens-burgu, klasę fortepianu ukończył w Lubece u prof. Manfreda Focka a dyrygenturę w Kolonii u prof.Volkera Wangenheima. Studia te zakończył z wyróżnieniem. Dalsze studia kontynuował za granica u profesorów Helmutha Rillinga i Jorma Panula.

Po ukończeniu pracy w teatrze w Koblencji (1993-1996) jako dyrygent orkiestry kameralnej i dyrektor chóru, objął funkcje dyrektora artystycznego chóru publicznego miasta Bergheim. W roku 2000 został dyrektorem ar­tystycznym miasta Bergheim. Ponadto jest też od roku 1998 dyrektorem artystycznym choru Cecylia w Zun-dorfie, a od 2001 roku objął kierownictwo Concert-Chor w Hurth.

Jeżeli chodzi o chór, to już od 1959 roku przyczynia się on do rozwoju życia kulturalnego miasta Hurth. W minionych latach był wielokrotnie wyróżniany za różnorakie osiągnięcia. Wraz z rosnącymi
wymaganiami publiczności, artyści osiągnęli taki poziom, że krytycy muzyczni wyrażali się o nich w prasie przy pomocy takich wyrażeń jak: "nadzwyczajnie, rewelacyjnie czy wspaniale".  Zakres repertuaru chóru jest różnorodny. Począwszy od muzyki klasycznej skończywszy na nowoczesnej.

Dochód z koncertu w Oświęcimiu zostanie przeznaczony na działalność statutową MOWP. Przybywajcie!!!:)

Czytany 2388 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 kwiecień 2014 21:44
Więcej w tej kategorii: « MOWP z PLANTPOLEM!!!! Są kompy... »