Wydrukuj tę stronę
piątek, 03 czerwiec 2011 07:48

Po weekendzie, przed weekendem.

grojec2

W ostatni weekend podczas „Dni Chełmka 2011” zorganizowaliśmy wraz z kilkoma chełmeckimi instytucjami - Przedszkolem Samorządowym Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2, Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji, Powiatowym Zespołem nr 8 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących - Charytatywny Pokaz Mody Dziecięcej. Dochód z imprezy był celowo przeznaczony na leczenie 5-letniego Tymoteusza Szkopka, który cierpi na białaczkę. Tymek od kilku dni znowu przebywa z mamą w szpitalu. Dzięki jak zawsze nieocenionym mieszkańcom Chełmka, Tymek mógł przebywać przez około 3 tygodnie w domu, ponieważ zakupiliśmy dla niego dwa opakowania leku przeciwgrzybicznego. Koszt nie był mały, bo wynosił 6800 PLN.

Bardzo dziękujemy sponsorom pokazu: Tkaniny do kolekcji podarowała nam firma TKANINY NATAN z Oświęcimia mieszcząca się przy ul. Królowej Jadwigi 26. Biżuterię i dodatki skórzane przekazało nam Centrum Skórzane DUDZIAK z Chełmka. Wesołe pluszaki, które spacerowały między widzami, bezpłatnie wypożyczył nam Pan Henryk DWORNIK z Libiąża. Obok stoisk naszej fundacji, także charytatywnie, Pani Basia – właścicielka Studia Urody MARLEN z Chełmka malowała twarze dzieci. Dziękujemy gorąco wolontariuszom, którzy w większości są z Powiatowego Zespołu nr 8 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących, dziękujemy bo możemy zawsze na nich liczyć. Ale najbardziej dziękujemy paniom Violetcie Łopuszyńskiej oraz Dorocie Zoń z Przedszkola w Samorządowym Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 2 za przygotowanie dzieci do pokazu oraz bardzo gorąco dziękujemy naszym małym modelkom. Wszystkie firmy oraz osoby prywatne, które włączają się w nasze akcje robią to całkowicie charytatywnie, z dobrego serca. Osób, które nam pomogły jest dużo, dużo więcej – nie zdołamy ich wszystkich teraz wymienić. Chcielibyśmy jeszcze podkreślić, że Tymkowi pomagają nawet przedszkolaki z sąsiedniej gminy. Zbiórkę zorganizowano w Przedszkolu nr 4 im. Kubusia Puchatka w Libiążu i zebrano tam 1020 PLN. Natomiast na samym pokazie zebraliśmy 3.015 zł.

Oprócz pokazu mody w weekend zorganizowaliśmy również „Koniedzielę”. Dzięki zaangażowaniu właścicielek koni ze stadnin w Bobrku, Chełmku i Gromcu, udał nam się zebrać 1516,09 PLN.

Z dumą chcielibyśmy podkreślić, że udało się pozyskać sporą dotację dla Tymka od austriackiej firmy ALUMERO METAL COMPONENTS. Mająca w Chorzowie przedstawicielstwo instytucja przekazała 4,5 tys. PLN. Bardzo dziękujemy!!:)

Jednocześnie zapraszamy na imprezę, którą współorganizujemy w grojeckiej Osadzie. Startujemy w sobotę o 18.00 a już o 18.30 ze sceny będzie nas rozgrzewać – Krzywa Alternatywa. Szczegóły imprezy, na załączonym plakacie. Bądźcie z nami w Grojcu, dobra zabawa gwarantowana. Oczywiście będziemy kontynuować zbiórkę funduszy na leczenie i rehabilitację Tymka. Damy radę!!

Czytany 1970 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 kwiecień 2014 21:44