poniedziałek, 16 listopad 2015 19:45

Pobiliśmy rekord dla małej Agnieszki!

3530 tys. 650 złotych! Ten absolutny rekord w historii Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy padł podczas II Wielkiego Charytatywnego Meczu Hokejowego, który odbył się w minioną sobotę na oświęcimskim lodowisku. Ta kwota trafi na subkonto Agnieszki Słowik – malutkiej podopiecznej „orkiestry”, która cierpi na mukowiscydozę.
- Kolejny raz udowodniliśmy, że to co robimy pomagając chorym dzieciom ma wielki sens, a mieszkańcy Oświęcimia i okolicznych miejscowości nie zawiedli – mówi Mariusz Kaszuba – wiceprezes MOWP i pomysłodawca zorganizowania w Oświęcimiu meczu z udziałem gwiazd.
Na taflę wyjechali znani i lubiani aktorzy, kabareciarze, dziennikarze i wokaliści z Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich, m.in. Rafał Mroczek, Piotr Kupicha, Mariusz Kałamaga, Ewa Błachnio, Agnieszka Dyk czy gen. Roman Polko. W drużynie MOWP zagrali natomiast działacze i fundacyjni i przyjaciele – Maciej Iwański, Mariusz Siudek, Zbigniew Starzec -starosta oświęcimski i Albert Bartosz – wójt Gminy Oświęcim, założyciel i pierwszy prezes MOWP. Rywalizacja zakończyła się remisem 15:15. Na lodzie świetnie radziły sobie kobiety, a w drużynie MOWP było ich aż siedem. Aż trzy bramki strzeliła Iwona Jakubik – mama jednej z podopiecznych fundacji. Krążek do bramki HRAP-u trafił również dzięki Klaudii Komenderze, Maciejowi Iwańskiemu (piłkarz Ruchu Chorzów) i Bartkowi Grabowskiemu (firma Citroen).
Jednak mecz to nie była tylko ostra rywalizacja na lodzie, ale także świetna zabawa: bramkarz MOWP Michał Fikrt w trakcie drugiej tercji zatrzymał czas, by wyprasować na tafli hokejową koszulkę, sędziowie wyjechali na lód na bujanych koniach, po strzelonej bramce zawodnicy zatańczyli kaczuszki, a ruda Helga ratowała jednego z zawodników. Nie zabrakło również małych potyczek między zawodnikami z MOWP i HRAP-u. W przerwie pomiedzy tercjami można było zdobyć cenne przedmioty, między innymi: kask firmy Bauer z podpisami zawodników Klubu Sportowego Unii Oświęcim przekazany przez firmę Sport Rebel, płyty Jassie Ware, UB40 i Chrisa De Burgha z podpisami przekazane przez Fundację Peace Festiva – organizatora Life Festival Oświęcim, pamiątkowy medal gen. Romana Polko czy hokejową koszulkę Mariusza Czerkawskiego.
Charytatywny mecz rozpoczął się minutą ciszy, upamiętniającą ofiary piątkowego zamachu terrorystycznego w Paryżu. W hali zabrzmiała Marsylianka a Witold Kuboszek – kapitan teamu MOWP i Darek Maciborek – kapitan drużyny HRAP okrążyli lodowisko z flagami Polski i Francji. Również zawodnicy MOWP wyjechali na lód w kasakach z flagą Francji.
Imprezę wspólnymi siłami zorganizowali działacze „orkiestry”: Mariusz Kaszuba, Agnieszka Komendera, Witold Kuboszek, Mirosław Semik, Alicja Krawiec, Paulina Łysak, Monika Bartosz, Dominika Niemiec, Bernadeta Sędrak-Legut, Sylwia Sobala, Alicja Żak,
II Wielki Charytatywny Mecz Hokejowy odbył się przy finansowym wsparciu Miasta Oświęcim, Powiatu Oświęcimskiego oraz Gminy Oświęcim. Ponad to patronat nad meczem objęli: Zbigniew Starzec - Starosta Oświęcimski, Janusz Chwierut - Prezydent Miasta Oświęcim, a także Albert Bartosz – Wójt Gminy Oświęcim.