Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 17 styczeń 2011 11:31

Tekst z Dziennika Polskiego

procent_dla_dawida_skowyryMecz Gwiazd dla 2,5-letniego Dawida OŚWIĘCIM. 23 stycznia o godz. 15 w oświęcimskiej hali lodowej rozegrany zostanie Mecz Gwiazd Polskiej Ligi Hokeja. A wszystko dla chorego na mukowiscydozę Dawidka Skowyry.

Organizatorami charytatywnej imprezy, która na pewno będzie świetnym widowiskiem i odbije się szerokim echem w całej Polsce są Polski Związek Hokeja na Lodzie, główny sponsor oświęcimskich hokeistów firma "Aksam" oraz oświęcimska Fundacja "Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy".

- Wydarzenie jest absolutnie unikatowe. Polscy zawodnicy wystąpią przeciwko zagranicznym gwiazdom PLH. Zapewne będzie to wielkie święto hokeja i kibiców, a zarazem świetna okazja do wsparcia leczenia małego Dawida Skowyry - cieszy się współorganizator meczu Albert Bartosz, prezes Fundacji "Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy".

 

Organizatorzy informują, że w ramach Meczu Gwiazd PLH ruszyła już licytacja reprezentacyjnej koszulki hokejowej jednej z największych gwiazd polskiego hokeja - Henryka Grutha. - Henryk Gruth grał w niej w latach 80. i 90. Zebrana kwota z licytacji zasili konto fundacji, która opiekuje się małym Dawidem. Zwycięzcy licytacji wręczymy koszulkę podczas Meczu Gwiazd PLH w Oświęcimiu. Zapraszamy do hojnego licytowania koszulki. Wspaniała pamiątka oraz cel szczytny - mówią społecznicy z MOWP.

Honorowy patronat nad oświęcimską imprezą objął marszałek województwa Marek Sowa. Dochód z meczu zostanie przeznaczony na pomoc dziecku, które bardzo jej potrzebuje. 2,5-letni Dawid Skowyra choruje na mukowiscydozę. - Jest to jedna z najgorszych chorób, jakie mogą spotkać dziecko. Narażająca je na spore cierpienie i ogromne utrudnienia w codziennym funkcjonowaniu. Niestety, schorzenie, przy obecnej wiedzy medycznej, jest nieuleczalne. Polega ono na tym, że człowiek "topi się" w wydzielinie z własnych płuc - opisuje Albert Bartosz. - Na leczenie i rehabilitację potrzeba bardzo dużo pieniędzy. Około 3 tysięcy złotych miesięcznie - dodaje.
Społecznicy zbierają więc fundusze na leczenie i zakup specjalistycznej kamizelki dla chorego dziecka. - My jako Fundacja MOWP wyznaczyliśmy sobie za cel, zakup kamizelki która sama będzie "oklepywać" plecki Dawidka. Taka kamizelka kosztuje 30 tysięcy złotych i nie refunduje jej NFZ - mówi prezes fundacji.

Do dzisiaj MOWP zebrała ok. 30 proc. potrzebnej kwoty. - Mamy jednak nadzieję, że pozostałą część uda się uzbierać podczas Meczu Gwiazd PLH. Wierzymy w ofiarność mieszkańców powiatu oświęcimskiego oraz przybyłych gości. Jeśli jednak nie uda się zebrać potrzebnej kwoty, będziemy szukać innych możliwości na sfinansowanie zakupu - mówi Bartosz.

Krótko mówiąc, obecność na meczu obowiązkowa.
(PLIN)

Czytany 1855 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 kwiecień 2014 21:44