×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 68.

sobota, 31 styczeń 2015 14:06

Mamy nową podopieczną - Kornelię Sówkę

kornelia sówka

Oto nasza nowa podopieczna. Poznajcie Kornelkę. To na jej rehabilitację będziemy zbierać podczas Wiosennego Charytatywnego Kiermaszu.

17 - miesięczna Kornelia Sówka z Zaborza cierpi ma wadę ośrodkowego układu nerwowego połączoną z małogłowiem, zaburzenia kostno-stawowe, wzmożone napięcie mięśni rąk i nóg - porażenie czterokończynowe .
Zaburzenia neurologiczne spowodowane wzmożonym napięciem mięśniowym powodują ograniczenie sprawności rąk i nóg, co wpływa na ograniczenie rozwoju fizycznego Kornelki. Dziewczynka nie raczkuje, nie siedzi, nie mówi, jej rozwój jest daleki od rozwoju jej rówieśników. Kornelia ma też problemy z jedzeniem, przełykaniem, gryzieniem pokarmów. Ze względu na stan zdrowia wymaga całodobowej opieki, hipoterapii, specjalistycznej rehabilitacji metodą Vojty (2 x w tygodniu prywatnie w Chrzanowie - jedna wizyta 80 zł) nfz nie refunduje tych zabiegów, korzysta również z terapii logopedycznej.

Kornelia jest pod stałą kontrolą kliniki w Katowicach-Ligocie. Leczy się u neurologa, neurochirurga, kardiologa, okulisty, laryngologa oraz genetyka.

Czytany 2134 razy