Wydrukuj tę stronę
czwartek, 15 listopad 2012 13:02

Piąty Wielki Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy

baner_jarmark_2012

W niedzielę 9 grudnia zapraszamy Was na niezwykłą jubileuszową imprezę, Wielki Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy. W tym dniu hol Oświęcimskiego Centrum Kultury wypełni się wystawcami oraz producentami rękodzieła z Małopolski i Śląska, którzy sprzedawać będą piękne i oryginalne, ręcznie wykonane przedmioty, między innymi biżuterię, wyroby z filcu, decoupage, ceramikę, wyroby z wosku pszczelego, ozdoby świąteczne, opłatki wigilijne czy Poinsecję (zwaną gwiazdą betlejemską) z Firmy Plantpol - Zaborze. Każdy z tych przedmiotów sprawi, że przed świętami wnętrza w Waszych domach wypełnią się ciepłem i Bożonarodzeniową radością. Poza tym na jarmarku znajdziecie niepowtarzalne prezenty, które z pewnością ucieszą Waszych bliskich.

W ramach akcji „Robimy za anioły” – promującej wolontariat wśród dzieci i młodzieży – na jarmarku pojawi się stoisko z pracami wykonanymi z myślą o małej Nadii, podopiecznej Fundacji Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy. Przez ostatnie tygodnie uczniowie szkół podstawowych i przedszkoli przygotowywali piękne anioły inspirując się emocjami związanymi ze świadomością tego, że dzięki ich pracy, będzie można pomóc komuś, kto jest w potrzebie.

Będzie to jarmark niezwykły, bo podobnie jak w poprzednich latach przygotowaliśmy go z myślą o chorym dziecku, które potrzebuje naszej pomocy. W tym roku chcemy sfinansować dalsze leczenie małego Błażeja Dutki z Oświęcimia. Chłopczyk przyszedł na świat rok temu z jedną z najcięższych wad serduszka - brakiem lewej komory. Ma już za sobą dwie ciężkie operację i czeka na kolejną, która ma zostać przeprowadzona w klinice w Niemczech. Jej koszt opiewa na blisko 36 tys. euro. Niestety jego rodziców nie stać na to, by opłacić ją z własnej kieszeni.

Nasz jarmark rozpocznie się o godz. 10 .00 i potrwa do 18.00. Oprócz świątecznych zakupów zapraszamy Was również:

na warsztaty rękodzielnicze z wikliny papierowej dla młodzieży i dorosłych - godz. 11.00 -14.00

na warsztaty plastyczno-florystyczne dla dzieci i młodzieży w dwóch grupach wiekowych:
15.00-16.00 dzieci od 5- 8 lat
16.30-17.30 dzieci i młodzież od 9-15lat.

Podczas zajęć młodzi ludzie będą mogli własnoręcznie wykonać ozdoby świąteczne z masy solnej i papieru, a także udekorować ozdobami z filcu Poinsecję (gwiazdę betlejemską)

Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały do zajęć. Poza tym uczestnicy wykonane przez siebie prace zabiorą do domu.
Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Udział w warsztatach jest przeznaczony dla wszystkich, zapisanych posiadaczy zakupionych wcześniej cegiełek MOWP o wartości 20 zł.

Zgłoszenia do końca listopada przyjmuje Joanna Krzeczkowska pod nr. tel. 507 960 415 lub drogą e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Natomiast o godz. 14 .00 na Sali Kinowej będzie można obejrzeć spektakl pt. "Przypowieść o Małym Księciu" w reżyserii ks. Mirosława Wądrzyka, na podstawie książki "Mały Książe", Antoine de Saint- Exupery. Na deskach OCK wystąpią młodzi i starzy aktorzy grający pod egidą Grupy Teatralnej „Czwarta Ściana”. Spektakl powstał dzięki dotacji Gminy Brzeszcze.

Na spektakl zapraszamy wszystkich, którzy zakupili wcześniej cegiełkę za 20 zł. Każdy posiadacz takiej cegiełki, może wprowadzić osobę towarzyszącą.
Wielki Charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy MOWP jest przygotowywany przy wsparciu Urzędu Miasta Oświęcim.

Informacja dla wystawców, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin, dostępne są na podstronie:

Jarmark Bożonarodzeniowy 2012

Rękodzielnicy, którzy chcą wziąć udział w naszym jarmarku i wspomóc leczenie Błażeja Dutki, mogą zgłaszać się telefonicznie do Marii Janas pod nr. tel. 502 458 566 lub drogą e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kopia_jarmark_plakat_maly

Czytany 2107 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 kwiecień 2014 21:44