czwartek, 18 październik 2012 12:31

Gwiazda - Must be the music - zaśpiewa dla MOWP

MOWP i Marcin Czyżewski& Bzykology - GRAMY DLA NADII HACHUŁY

Baztyl.2.1To już drugi koncert charytatywny z projektu „ Na Styku Wielkich Kultur”- zrealizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Tak jak przy okazji poprzedniego koncertu dochód przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację Nadii Hachuły. We wrześniu zagrała dla Nadii Agata Wyszyńska z zespołem Antidotum. Tym razem zapraszamy Państwa 26go października na godz. 21:00 do Pubu B-azyl (Rynek Główny 9, Oświęcim) na koncert dwóch, połączonych specjalnie na tą okazję, muzycznych projektów: solowy projekt Piotra „Bzyka” Sokołowskiego „Bzykology” i krakowsko- warszawski coverband Marcina Czyżewskiego.
Piotr „Bzyk” Sokołowski to krakowski gitarzysta, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny oraz realizator dźwięku. Funkcjonuje w środowisku muzycznym od 15 lat. Współpracował z wieloma zespołami i artystami, m.in.: Ziyo, Renatą Przemyk, KSU, Revolucja z Jackiem Dewódzkim, Totentanz, Samokhin Band, Ich Troje, Personelem, Tribute To Michael Jackson, Ada Fijał. Jest autorem muzyki do musicalu „No Bar” wystawianym w teatrze im. Słowackiego w Krakowie. Uczestniczył w nagraniu ponad trzydziestu płyt, ostatnia to „Ninoczka” Ady Fijał. W zeszłym roku ukazała się jego autorska, instrumentalna płyty „Bzykology”. Pomysł na nią zrodził się podobno już 7 lat temu, ale ciągły brak czasu spowodowany udziałem w wielu projektach stał na przeszkodzie w realizacji tego materiału. Płyta jest w całości opowiedziana przez gitarę. Chcąc w pełni zaprezentować siebie, Bzyk przedstawił różnorodność technik, aranży, nastrojów i przekazu, ale pomimo tego udało mu się opracować spójna całość. Zapewniamy, że fanów gitarowego grania czeka nie lada uczta, ale i Panie nacieszą się zacnym deserem.

bazyl2.2

Marcin Czyżewski to obecnie jeden z najciekawszych wokalistów na polskim rynku muzycznym. Na swoim koncie ma już takie sukcesy, jak występ w ścisłym finale TVN Sopot Festival 2009 oraz finału I-szej edycji muzycznego talent show TV Polsat "Must Be The Music - Tylko Muzyka" wiosną 2011r. Program ten przyniósł mu ogromną popularność i zaowocował serią udanych koncertów w kraju oraz za granicą - m.in. w Los Angeles i przed publicznością prestiżowego klubu muzycznego Anthology w San Diego (USA). Marcin był również wokalistą polskiej legendy rocka- Oddziału Zamkniętego. Aktualnie Marcin Czyżewski uczestniczy w wyjątkowym, międzynarodowym projekcie "Poland... Why Not?" , w którym pod okiem wybitnych, światowej klasy producentów m.in. Roba Hoffmana (Michael Jackson, Christina Aguilera) polscy wykonawcy (obok Marcina m.in. Natasza Urbańska, Patricia Kazadi, Mietek Szcześniak, Sławek Uniatowski) nagrywają album mający promować najbardziej utalentowanych polskich artystów poza granicami naszego kraju.

bazyl2.3


Podczas koncertów Marcin Czyżewski swoją wyjątkową barwą głosu, nieprzeciętną charyzmą i brawurowymi interpretacjami zawsze porywa publiczność do żywiołowych reakcji. Na scenie prezentuje dynamiczne, pop-rockowe show zarówno solo jak i w towarzystwie zespołu. Na repertuar występu składają się wielkie hity klasyków oraz najbardziej popularnych grup rockowych nowego pokolenia - wykonywane we własnych, wyjątkowo ciekawych aranżacjach. Nie zabraknie również piosenek znanych z programu TV Polsat "Must Be The Music - Tylko Muzyka", które wzbudziły zachwyt jurorów i przyniosły Marcinowi ogromną popularność wśród publiczności i widzów programu.

bazyl2.5

Sekcja rytmiczna obu projektów również prezentuje się zawodowo. Na basie zagra Grzegorz „Ornette” Stępnień- aktualny basista Oddziału Zamkniętego, a za bębnami zasiądzie Sławomir Puka, współpracujący obecnie z Renatą Przemyk.

Alicja Aki Krawiec

Czytany 1966 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 kwiecień 2014 21:44