Wydrukuj tę stronę
wtorek, 11 wrzesień 2012 08:41

....nie zawsze musi być kawior

siatkwka_MOWP_male

Na prawdziwy hit zapowiadał się pojedynek, w którym  po raz pierwszy w Oświęcimiu kibice męskiej siatkówki mieli okazję zobaczyć gwiazdy tego sportu. Niestety, z jakichś nierozpoznanych powodów, publiczność zawiodła, choć rok wcześniej na meczu siatkarek były tłumy.

Mecz pokazowy rozegrała ekstraklasowa drużyna „Effector Kielce" (dawny Fart) i czwarta drużyna ekstraklasy słowackiej Slavia Svidnik. Siatkówki na takim poziomie w grodzie nad Sołą nie było jeszcze nigdy i pewnie długo nie będzie. Po fantastycznym, pełnym emocji i zwrotów akcji pojedynku, drużyna ze stolicy województwa świętokrzyskiego pokonała team zza naszej południowej granicy w stosunku 3:1 (25:19, 25:22, 19:25, 25:22).

Bardzo wzruszającym momentem spotkania było pojawienie się na sali obu dzieciaków na które prowadzona była zbiórka i ich spotkanie z wyleczoną już, byłą podopieczna MOWP, Pauliną Wojtas, która promiennym uśmiechem inspirowała maluchy do walki o swoje zdrowie.

Skromne dochody z meczu ( 1008 PLN), wesprą leczenie dziewięciomiesięcznego Błażeja Dutki, chorego na HLS (brak jednej komory serca) i Nadii Hachuły, chorej na nowotwór i dysmorfię czterolatki.

Organizatorzy meczu serdecznie dziękują wszystkim, którzy wsparli to wydarzenie na czele z dyrekcją Powiatowego Zespołu Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu.

Dziękujemy również:
Sponsorowi głównemu - restauracji "Europa".
Miastu Oświęcim
Starostwu Powiatowemu w Oświęcimiu
Firmie Multimedia Partner
Firmie "Plantpol" Zaborze
Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu.
Wolontariuszom MOWP oraz zawodniczkom i trenerom klubu "Setbol" Oświęcim
Galeria zdjęć z meczu:
GALERIA ZDJĘĆ Z MECZU - Picassa Album

Czytany 1646 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 kwiecień 2014 21:44