poniedziałek, 10 wrzesień 2012 06:30

...oświęcimianie dla Nadii.

mecz_hokej_nadiaZa nami kolejny intensywny weekend. Najpierw w sobotę dwa bardzo miłe doświadczenia,pierwsze, ponieważ Aksam Unia Oswięcim pokonała druzynę z Sosnowca 4:1, a drugie, bo w trakcie tego spotkania udało się zebrać prawie 5 tys. PLN.

W akcję zaangażowani byli przede wszystkim kibice biało - niebieskich pod "dowództwem" Anny Wawrzusiszyn ale włączyli się w nią również zawodnicy obu drużyn i wolontariusze MOWP. W sobotę, choć pogoda była w kratkę, nie zabrakło ludzi dobrej woli, którzy przyszli na obiekty sportowe "Chemika", na zorganizowany również przez kibiców, piknik charytatywny.

W czasie lekko zakrapianej deszczem imprezy zebrano kolejne 10 tys PLN. Ilości uśmiechów jakie przez te dwa dni pojawiły się na twarzy małej Nadii nie daje się przeliczyc na jakiekolwiek pieniądze. Równie bezcenne jest doświadczenie, w którym okazało się, że środowisko kibiców jest zdolne do ogromnej empatii i zorganizowanych działań na rzecz potrzebujacego dziecka. Taka postawa to powód do dumy dla wszystkich mieszkanców Oświęcimia i wzór do nasladowania w innych miastach. A jak twierdzą  organizatorzy opisanych imprez, to nie było ich ostatnie słowo....

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem starosty oświęcimskiego - Józefa Krawczyka.

Tutaj znajdziecie galerię z meczu autorstwa Sebastiana Smelkowskiego - Galeria - Sebastian Smelkowski

natomiast tutaj galerię z pikniku autorstwa Pawła Wodniaka z Faktów Oświęcim - Galeria - FaktyOświęcim

Czytany 1994 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 kwiecień 2014 21:44