poniedziałek, 03 wrzesień 2012 12:10

Gwiazdy męskiej siatkówki w Oświęcimiu czyli w najbliższy weekend gramy dla Nadii ale nie tylko.

Nadia_-_plakat_siatka_kielce_sowaacy_kopia_maa

Nadia Hachuła, to maleńka dziewczynka, która kilka miesięcy temu dowiedziała się, że ma nowotwór. Od tamtej pory dzielnie walczy z chorobą a mnóstwo ludzi w Oświęcimiu, na czele z kibicami Unii Oświęcim i wolontariuszami fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy, robi wszystko aby w powrocie „do normalności” jej pomóc.

Właśnie wspomniane środowiska, zorganizowały w najbliższy weekend serię imprez przeznaczonych dla małej oświęcimianki. Już w piątek zostanie przeprowadzona zbiórka publiczna podczas otwarcia sezonu hokeja na lodzie czyli meczu pomiędzy Asam Unią Oświęcim a Zagłębiem Sosnowiec. To oczywiście w oświęcimskiej hali lodowej. Dzień później, na terenie popularnego „Chemika” rozpocznie się rodzinny piknik charytatywny pod wspólną nazwą „Kibicujemy Nadii”. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji tak dla dzieci, jak i dla dorosłych a „daniem głównym” ma być mecz piłki nożnej pomiędzy hokeistami a kibicami. Szczegóły imprezy znajdziecie Państwo na plakacie

.

Na prawdziwy MEGAHIT zapowiada się to, co ma się dziać w poniedziałek. Po raz pierwszy w Oświęcimiu, kibice męskiej siatkówki będą mieli okazję zobaczyć prawdziwe gwiazdy tego sportu. Mecz pokazowy rozegra ekstraklasowa drużyna „Effector Kielce (dawny Fart)” i czwarta drużyna ekstraklasy słowackiej Slavia Svidnik. Siatkówki na takim poziomie w grodzie nad Sołą nie było jeszcze nigdy i pewnie długo nie będzie, co oznacza, że prawdziwi kibice po prostu muszą tam być!! Dochody z meczu wesprą również leczenie Błażeja Dutki, chorego na HLS (brak jednej komory serca).
10 września 2012 od 17:00 do 19:00.
Powiatowy Zespół Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu ul. Bema 8

Czytany 1969 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 kwiecień 2014 21:44