poniedziałek, 27 luty 2012 07:14

Brzeszcze dały czadu!

Brzeszcze_publika_szalejeWidownia pogująca w najbliższej możliwej odległości od wykonawców, nosząca się na rekach, skacząca i bawiąca się przy brzmieniach mocnego rocka, klimatycznego reggae i ska. To wszystko działo się 25 lutego w Ośrodku Kultury w Brzeszczach na charytatywnym koncercie dla chorej, czteroletniej Nikolki Kurpas.

Sprawcami całego zamieszania okazali się Fundacja Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy oraz OK. Wspólnymi siłami zorganizowali imprezę, z której całkowity zysk został przekazany na kosztowne leczenie małej brzeszczanki. Wstęp był oczywiście darmowy, ale chyba nie było osoby, która nie wrzuciłaby choćby kilku złotych do puszek trzymanych przez wolontariuszki. Wszyscy pamiętali, że tego wieczoru nie tylko ważna była zabawa, ale przede wszystkim pomoc potrzebującej dziewczynce i jej mamie. Zabawa rozpoczęła się o 19:00, a otworzył ją oficjalny hymn Orkiestry w wykonaniu międzypokoleniowego zespołu przyjaciół akcji. Następnie zaprezentowali się chłopcy z młodego, rozwijającego się zespołu Space Sheep, rozgrzewając, w większości siedzącą jeszcze, publiczność.

Tuż po nich na scenie pojawili się nastoletni muzycy z brzeszczańskiej kapeli Eight Ball, aplikując wszystkim potężną dawkę mocnego punk rocka. Energia przesyłana przez zespół udzieliła się publice, która dość licznie zaczęła pogować i bawić się pod sceną, o mało co nie demolując znajdującego się w pobliżu projektora. Połączenie perkusji, gitary, skrzypiec (!) i tamburyna w punkowym wydaniu zelektryzowało widownię i przygotowały na kolejne występy. Wraz z Eight Ball wystąpił niepełnosprawny Tomek, który także chciał przyczynić się do pomocy Nikolce.
Grająca następnie Ziemia Kanaan ze Stalowej Woli przeniosła wszystkich w klimaty dobrego reggae i ska. Finał w wykonaniu Krzywej Alternatywy był coraz bliżej, a sala gorąco pożegnała Mariusza Zarzecznego i spółkę.

W końcu nadszedł tak długo wyczekiwany gwóźdź programu. To co zrobili z publiką członkowie „Krzywej” z Oświęcimia przeszło najśmielsze oczekiwania. Ludzie tańczyli, pogowali i bawili się w rytm energetyzujących kawałków z elementami ska, rocka, reggae i muzyki alternatywnej, zaledwie kilkanaście centymetrów przed dającą z siebie wszystko kapelą.
Koncert zakończył się bisem niewiele przed 23:00, a wszyscy w świetnych nastrojach rozeszli się do domów. Oby więcej tego typu inicjatyw w Brzeszczach!
Tekst przygotował Jakub Krzywolak red. nacz. gazety studentów PWSZ w Oświęcimiu „Megafon”.

Brzeszcze_negrodzeni.jpgImprezą towarzyszącą dla zorganizowanego koncertu był konkurs plastyczny dla najmłodszych - „ Serduszko dla Nikolki”. Oto jego laureaci:
Kategoria PRZEDSZKOLE
Miejsce   1.     Karol Golik  z Przedszkola Nr 4 „Pod Tęczą” w Jawiszowicach
Miejsce   2.     Nikola Pernal z Miejskiego Przedszkola Nr 17 w Oświęcimiu
Miejsce   3.     Wiktor Pastuszka z Przedszkola Nr 4 „Pod Tęczą” w Jawiszowicach
WYRÓŻNIENIE dla Julii i Wiktorii Siemek z Przedszkola Nr 4 „Pod Tęczą” w Jawiszowicach

Kategoria Szkoła Podstawowa klasy od I do III
Miejsce  1.      Wiktoria Płaza kl. 3a z Kółka Plastycznego przy Oświęcimskim Centrum     Kultury w Oświęcimiu
Miejsce   2.      Amelia Bloch  z Stowarzyszenia „ Rodzina Kolpinga” w Oświęcimiu
Miejsce   3.      Julia Gutowska z Stowarzyszenia „ Rodzina Kolpinga” w Oświęcimiu

SPONSORZY:
Ośrodek Kultury w Brzeszczach.
KOMPUTRONIK – Galeria Niwa w Oświęcimiu.
Firmy PARYS z Babic koło Oświęcimia – hurtownia art. jednorazowych, przygotowalnia fleksograficzna, nadruki na folii, drukarnia.
Sala Zabaw KAKADU w Oświęcimiu.
Hurtownia zabawek Feliks 2  w Oświęcimiu.
Jubiler Pierrot  w Oświęcimiu.
Drukarnia Feniks Oświęcim. Mała poligrafia, xero, pieczątki, sklep papierniczy.

Dzięki imprezom zebrano na leczenie i rehabilitację NIkolki Kurpas zebrano 2010,59 PLN.

Czytany 2138 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 kwiecień 2014 21:44