środa, 08 luty 2012 08:12

Z MOWP do Wadowic

WADOWICE

Oświęcimscy przewodnicy zabiorą pokrzywdzone przez los dzieciaki z powiatu oświęcimskiego, na wycieczkę do Wadowic. Bezpłatna impreza organizowana we współpracy z fundacją "Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy" odbędzie się w ramach akcji "Przewodnicy Mieszkańcom", która rusza  w ramach Międzynarodowego Dnia Przewodnika organizowanego przez samorząd
województwa małopolskiego.

W wycieczce weźmie udział ponad pięćdziesięcioro dzieci z domów dziecka w Oświęcimiu i Kętach oraz młodzież ze świetlicy Salos z Zasola.

Jak informuje Jan Noworyta prezes koła przewodników beskidzkich w Oświęcimiu - w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego zainicjowaliśmy akcję "Przewodnicy PTTK Dzieciom". Inicjatywa podjęta przez przewodników  PTTK ma na celu popularyzację i zachętę do czynnego udziału w imprezach turystycznych, poznawaniu historii zabytków naszego subregionu, jak i najbliższych okolic.

Tegoroczna akcja skierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży z domów dziecka, dzieci z rodzin patologicznych skupionych w świetlicach środowiskowych a także dzieci niepełnosprawnych oraz z rodzin najbiedniejszych.

Dzieci przejadą trasą: Oświęcim -Bielany - Kęty - Andrychów - Wadowice gdzie zwiedzą miejsca  związane z Karolem Wojtyłą. Dodatkową atrakcją będzie zwiedzania parku miniatur w Inwałdzie. Współorganizatorem wyjazdu, oprócz Fundacja "Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy", jest również Rotary Club Oświęcim.

Patronat honorowy nad imprezą sprawuje Urząd Marszałkowski. Patronat medialny objęły "Dziennik Polski" i TVP Kraków.

Czytany 1896 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 kwiecień 2014 21:44